Carstein Szczecin

Warsztat samochodowy – Poznań

Jak nie dać się oszukać w warsztacie samochodowym?

Znaleźć dobry i zaufany warsztat samochodowy nie jest łatwo. Jak oszukują nas pracownicy warsztatów i serwisów?
Bardzo często mechanicy oferują nam zastosowanie tańszych zamienników np. oleju lub części. Jednak zamiast montować sprzęt dobrej jakości zakładają najtańsze elementy niewiadomego pochodzenia. Trudno to zauważyć, ale części takie psują się znacznie szybciej niż oryginalne. Trzeba także uważać na tzw. olej z beczki. Niejednokrotnie jest to mieszkanka   najgorszych produktów.
Mechanicy zarabiają na robociźnie oraz wymianie części w pojeździe. Wielokrotnie wymieniają elementy jeszcze sprawne i mogące jeszcze posłużyć przez lata. Zarabiają na tym podwójnie.
Dużym problemem warsztatów samochodowym jest także niedotrzymywanie terminów. Dotyczy to zwłaszcza spraw, gdzie wniknęły komplikacje. Taki samochód odstawia się na bok, a mechanik zajmuje się naprawami bieżącymi. klienta zaś zwodzi mówiąc np., że czeka na dostawę części z hurtowni.
W skrajnych  wypadkach zdarza się, iż pracownicy warsztatów wymontowują sprawne elementy i montują starsze, które szybko się zużyją. Klient wróci wtedy  do serwisu po kolejną naprawę.

Inne wpisy o samochodach i transporcie:

Warsztat samochodowy – Poznań
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)
Previous article
Wypożyczalnia samochodów – Poznań
Next article
Serwis samochodowy – Poznań
About the author
related articles