Carstein Szczecin

Podesty ruchome

Kiedy musimy wykonać jakąś pracę na wysokości to potrzebne jest odpowiednie urządzenie, które pozwoli na bezpieczną pracę i jednoczesny dostęp do wszystkich materiałów potrzebnych do jej wykonania.
Takie powszechnie używane w pracach wysokościowych urządzenia to wszelkiego rodzaju, niezwykle funkcjonalne podesty ruchome. Wykorzystuje się je w tzw. transporcie bliskim pracowników i materiałów w poziomie jak i w pionie. Podesty ruchome znajdują zastosowanie na placach budowy do montażu czy demontażu dachów i wszelkiego rodzaju konstrukcji np. hal czy też innych budynków o dużej wysokości. Podnośniki są także wykorzystywane np. do wycinki drzew czy prac przy liniach wysokiego napięcia.
Podesty ruchome można podzielić na kilka podstawowych rodzajów. Są to podesty wolnobieżne, posiadające własny napęd, przewoźne zamontowane na przyczepach oraz samojezdne, zamocowane na podwoziach samochodów ciężarowych. Najczęściej są wykorzystywane podesty ruchome wolnobieżne, które z kolei można podzielić na przegubowe, teleskopowe i nożycowe. Niezależnie od tego jaki typ podestu wybierzemy, to jego wykorzystanie będzie z pewnością dużym ułatwieniem dla pracowników, którzy dzięki temu wykonają zlecone prace wysokościowe szybko i co najważniejsze całkowicie bezpiecznie.

Inne wpisy o samochodach i transporcie:

Podesty ruchome
1 vote, 2.00 avg. rating (60% score)
Previous article
Autolaweta Warszawa
Next article
Przejażdżka Ferrari
About the author
related articles