Carstein Szczecin

Moment obrotowy i moc silnika

motoryzacja (35)Jak każdy z nas doskonale wie motoryzacja wiąże się z wieloma zagadnieniami. Wśród niej niewątpliwie znajduje się moment obrotowy, o którego istnieniu w samochodzie wie każdy. Jednak nie każdy wie co to tak właściwie jest.
Można śmiało powiedzieć, że moment obrotowy to, to samo co siła, jedynie z tą różnicą, że siła ta jest w ruchu obrotowym. Moment obrotowy jest wyrażany w Nm (niutonometrach), który na swym ramieniu może udźwignąć około 20 kg.
Opisując moment obrotowy nie można również zapomnieć o mocy silnika. Moc silnika wynika właśnie z momentu obrotowego oraz prędkości obrotowej silnika. W rzeczywistości oznacza to, że im większy będzie moment obrotowy to tym większą moc silnika uzyskamy. Prędkość obrotowa wyrażana jest w radianach na sekundę, zaś niutonometry są prawidłową jednostką momentu obrotowego.
Mamy nadzieję, że w odpowiedni sposób wytłumaczyliśmy Państwu czym jest moment obrotowy i moc silnika. Dzięki temu artykułowi nikt nie będzie miał wątpliwości jakie są różnice pomiędzy tymi dwoma rzeczami, które znajdują się w każdym samochodzie.

Inne wpisy o samochodach i transporcie:

Moment obrotowy i moc silnika
0 votes, 0.00 avg. rating (0% score)
Previous article
Dobrodziejstwo motoryzacji
Next article
Popularność sportów motoryzacyjnych
About the author
related articles