Carstein Szczecin

Kierunek mechanika i budowa maszyn

Wybierając kierunek studiów zawsze mamy dylemat, jaki kierunek wybrać. Szczególnie jest to trudne kiedy kierunków jest dużo i mamy bardzo duże możliwości wyboru.

Kierunku na studiach można podzielić na dwa główne typy. Są to kierunki ścisłe oraz humanistyczne. Na kierunki ścisłe idziemy przeważnie na politechnikę, na humanistyczne na uniwersytet.

Jeżeli chodzi o kierunki ścisłe jest kilka kierunków, które od lat cieszą się niesłabnącym zainteresowaniem. Jednym z nich jest kierunek mechanika i budowa maszyn. Głównym powodem dla którego kierunek mechanika i budowa maszyn cieszy się takim wzięciem jest fakt, że po kierunku takim łatwo jest znaleźć pracę w przemyśle, a w Polsce po studiach technicznych, większość osób właśnie w przemyśle pracy szuka.

Po kierunku mechaniki i budowy maszyn absolwenci są szczególnie chętnie zatrudniani przez branżę automotive. Automotive jest jednym z największych pracodawców w naszym kraju, a liczba zakładów stale rośnie, co tylko zachęca do szukania w tej branży pracy.

Inne wpisy o samochodach i transporcie:

Kierunek mechanika i budowa maszyn
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)
Previous article
Gambit uszczelki
Next article
Tachodrive
About the author
related articles