Carstein Szczecin

Egzamin na prawo jazdy – Poznań

egzamin na prawo jazdy (5)Elementy egzaminu na prawo jazdy
Zdawanie prawa jazdy to długi i żmudny proces. Najpierw należy przejść kurs, składający się z trzydziestu godzin teorii i praktyki. Później zdać egzamin wewnętrzny w ośrodku, a po jego pozytywnym zaliczeniu złożyć dokumenty do wojewódzkiego ośrodka ruchu drogowego. Dopiero wtedy zostanie nam wyznaczony termin egzaminu, na który zazwyczaj trzeba poczekać jeszcze kilka tygodni.

Sam egzamin składa się z części teoretycznej, gdzie musimy odpowiedzieć na pytania na komputerze, oraz praktycznej – czyli jazda po placu i w ruchu miejskim. Do egzaminu z teorii należy się dobrze przygotować, ponieważ po ostatnich zmianach jest on o wiele trudniejszy niż kiedyś. Szkoda byłoby wyłożyć się już na tym etapie.

Jednak prawdziwy egzamin na prawo jazdy to konieczność udowodnienia, że potrafimy prowadzić samochód. Najpierw zostajemy zabrani na plac, gdzie wykonujemy kilka podstawowych zadań, jak jazda po łuku czy ruszanie na wzniesieniu. Następnie wyjeżdżamy na miasto, gdzie rozpoczyna się prawdziwy sprawdzian. Dopiero gdy to wszystko zaliczymy otrzymujemy upragnione prawo jazdy.

Inne wpisy o samochodach i transporcie:

Egzamin na prawo jazdy – Poznań
1 vote, 5.00 avg. rating (90% score)
Previous article
Wynajem samochodów – Poznań
Next article
Wynajem busów – Poznań
About the author
related articles